ColMega Colway Estry Kwasów Omega 3-6-9 Kwasy tłuszczowe Zobacz większe

ColMega - Estry Kwasów Omega - 60 kapsułek

Nowy produkt

ColMega to pionierski suplement diety. Przełom w poszukiwaniach kwasów omega o idealnej czystości. Dokonany dzięki polskiemu odkryciu metody bezwodnej estryfikacji oleju lnianego.

Więcej szczegółów

117,00 zł brutto

Opis

Zawartość 60 kapsułek
Waga 70 g
Wymiary wys. 7 cm | szer. 10 cm | gł. 7 cm
Efekty wzmocnienie, ochrona
Data minimalnej trwałości 06/2025

Więcej informacji

COLMEGA

SUPLEMENT DIETY

ESTRY KWASÓW OMEGA

Opakowanie: 60 kapsułek

Dietary Supplement

Cena katalogowa: 109,00 zł

Alfa i Omega Twojego zdrowia!

OPIS PRODUKTU:

ColMega – to pionierski suplement diety. Przełom w poszukiwaniach kwasów omega o idealnej czystości. Dokonany dzięki polskiemu odkryciu metody bezwodnej estryfikacji oleju lnianego.

Unikalna kondensacja kwasu ALA w estrach pozwala wykorzystać zdolność syntezowania przez nasz organizm kwasu α-linolenowego (ALA) do dokładnie potrzebnej mu ilości wszystkich kwasów wielonienasyconych. Kończy to znany spór o idealne proporcje omega 3:6:9. Olej lniany jest znakomitym ich źródłem, ale dopiero estryfikacja pozbawia go dwóch istotnych wad: nietrwałości i toksyn, które bronią roślinę lnu w naturze.

Dobrze przyswajalny i bardzo efektywny – ten kolejny już nutraceutyk COLWAY, wyznacza nowe trendy w suplementacji.

ColMega Colway Estry Kwasów Omega 3-6-9 Kwasy tłuszczowe

UNIKALNA FORMA PRODUKTU:

W ColMedze olej lniany – bogate źródło kwasów omega 3:6:9, występuje w postaci estrów o wysokiej czystości farmakologicznej, które w procesie estryfikacji zostały całkowicie pozbawione dwóch istotnych dla zwykłego oleju lnianego wad: nietrwałości i toksyn, które w naturze bronią roślinę lnu przed czynnikami zewnętrznymi.

Unikalna forma estrów oleju lnianego sprawia, że ColMega to suplement diety świetnie przyswajalny i bardzo efektywny. Estry nie utleniają się tak szybko, jak zwykły olej lniany, a co najważniejsze - utrzymują się w osoczu przez 24h, a nie przez 3h, jak w przypadku tranu, czy zwykłego oleju lnianego – co ma ogromne znaczenie w prewencji chorób naczyniowych.

Najwyższa możliwa technologicznie kondensacja kwasu ALA zawarta w każdej kapsułce ColMegi pozwala wykorzystać zdolność syntezowania przez nasz organizm kwasu α-linolenowego (ALA) do dokładnie potrzebnej mu ilości wszystkich kwasów wielonienasyconych!

DLACZEGO TO JEST WAŻNE?

Kwasy tłuszczowe stanowią podstawowy materiał budulcowy naszych komórek, tkanek i narządów. Zwłaszcza kwasy tłuszczowe z rodziny omega-3 mają bardzo istotny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie oraz kondycję organizmu człowieka na każdym etapie życia – od okresu prenatalnego do późnej starości.

Przede wszystkim są substratem strukturalnym fosfolipidów błon komórkowych. Odgrywają również rolę funkcjonalną. Biorą udział w metabolizmie komórkowym, odpowiedzialne są za przekazywanie sygnałów oraz mają wpływ na ekspresję genów.

Kwas alfa-linolenowy nie jest syntetyzowany przez organizm, co oznacza, że codziennie powinniśmy dostarczać go w naszym pożywieniu, co w obecnych realiach nie jest wcale takie proste. Dlatego „Być albo nie być” kwasu alfa-linolenowego (ALA) w naszym organizmie zależy wyłącznie od nas!

POSTAW NA COLMEGĘ!

Aby dostarczyć dzienną dawkę 2000 mg Omega-3 trzeba spożyć aż 6-8 łyżek świeżo wytłoczonego oleju lnianego – co stanowi prawie 2000 kcal, ale można też przyjąć 4 kapsułki ColMegi – wygodnie, optymalnie i z poczuciem, że dostarczamy sobie w pełni bezpieczną, bardzo czystą oraz wysoko przyswajalną formę kwasów omega.

Stanowi to 100% dziennego zapotrzebowania organizmu wg. wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia, EFSA oraz FDA. Ponadto taka ilość kwasów ALA może się przekonwertować do min 100-300 mg kwasów EPA/DHA, bez niebezpieczeństwa przedawkowania. Organizm sam przetworzy ALA w EPA/DHA - ale tylko tyle, ile go zabraknie w diecie. Na zdrowie. Na długo. Naturalnie!

SKŁADNIKI:

Estry etylowe wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (kwas alfa-linolenowy, kwas oleinowy, kwas linolowy, kwas palmitynowy, kwas stearynowy), żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć (glicerol).

Zawartość netto: 40,2 g (60 kapsułek po 670 mg).

ZALECANY SPOSÓB UŻYCIA:

4 kapsułki dziennie, po 2 rano i wieczorem.

OSTRZEŻENIA:

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Nie stosować preparatu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników.

Nie należy stosować suplementu diety po upływie daty minimalnej trwałości. Data minimalnej trwałości oraz numer partii znajdują się na spodzie opakowania.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zaleca się zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

WARUNKI PRZECHOWYWANIA:

Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, w zamkniętym oryginalnym opakowaniu. Chronić od światła. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

UWAGI:

Wyprodukowano dla: COLWAY SP. J., ul. Hippiczna 2, 84-207 Koleczkowo.

Produkt jest wytwarzany w zgodzie z zasadami Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) w certyfikowanym laboratorium.